SON EKLENENLER

Diyanet-Sen Talep Etti Hafızlık Öğrencilerine Ek Dönem Verildi

Hafızlık öğrencilerine belirlenen dönemde hafızlıklarını bitirememeleri halinde ek dönem verilmesini ön gören Nisan 2023 Kurum İdari Kurulu maddesi hayata geçti. 
20 Eylül 2023 19:26

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 3 yıl olan hafızlık eğitimini bu süre içerisinde tamamlayamayanlara 1 yıl daha kayıt hakkı verildiği duyuruldu. 

Diyanet-Sen’in yetkili sendika olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Kurum İdari Kurulu (KİK) Nisan 2023 toplantısına taşıdığı ve mutabakat altına alınan 5. maddesi hayata geçmiş oldu. 

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı hafızlık eğitimi veren Kur’an Kursları için hazırlanmış olan “Hafızlık Eğitim Programı” çerçevesinde 3 dönem hazırlık ve 6 dönem (2 yıl) ezber olmak üzere toplamda 3 dönem (3 yıl) süren hafızlık eğitimini bu süre içerisinde tamamlayamayanlar 4. Yıl için kayıt yaptıramıyordu. Özellikle Covid-19 salgını ve ülkemizde yaşanan depremler nedeni ile bir çok hafızlık öğrencisi belirlenen süre içerisinde hafızlığını tamamlayamamış ve mağduriyet yaşamıştı. Hafızlık öğrencilerinin ve öğreticilerinin sürenin uzatılmasına dair talebini Nisan KİK’e taşıyan ve mutabakat altına aldıran Diyanet-Sen’in bir talebi daha böylece hayata geçmiş oldu. 3 yıl içinde hafızlığını tamamlayamayan hafızlık öğrencileri 20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında bir sefere mahsus olmak üzere 16 Haziran 2024 tarihine kadar kayıt yaptırabilecekler. 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER