SON EKLENENLER

En büyük gücümüz gençliğimiz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, okuyan, araştıran, toplumunun değerleriyle yoğrulmuş, dünyadaki gelişmelere vakıf, geleceği kuşanmış erdemli bir gençlik için emek harcadıklarını, projeler hazırlayıp hayata geçirdiklerini belirterek, “Yedi yıl önce, ‘İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu gençlik’ sloganıyla başlattığımız ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi de çocuklarımıza, gençlerimize yönelik yapmaya çalıştığımız işlerden biridir. Amacımız, ülkesi ve milleti için çalışan, ilimle ve bilimle beslenen bir nesil yetiştirmektir. Bu anlamda önemli bir mesafe katetmiş bulunmaktayız” dedi.
07 Haziran 2023 17:34

Muammer Karaman, Kayseri 1 No’lu Şube ve Genç Memur-Sen’in ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamında düzenlediği okuma yarışması ödül törenine katıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği programda konuşan Karaman, okuyan, okuduğunu özümseyen ve onu hayatının felsefesi hâline getiren, geleceğimizin bilge neslini yetiştirmek için mücadele ettiklerini söyledi.

Gençlere iyi ve güzel bir gelecek bırakmak, eğitim çalışanlarının haklarının korunup geliştirilmesi, daha şartlara kavuşması, beklentilerinin karşılanması, sorunlarının çözüme kavuşturulması için ter döktüklerini kaydeden Karaman, şöyle devam etti: “Gençleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan eğitim çalışanlarının yanı sıra, gençlere iyi bir gelecek, baskılardan ve darbelerden kurtulmuş, müreffeh bir ülke bırakmak için de çalışıyor, gayret sarf ediyoruz.”

İslam’ın, Müslüman olmanın, insan olmanın başlangıç noktasının bilgi olduğunun altını çizen Karaman, “Bunun yolu okumaktan geçer. İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. Her başarının ardında büyük bir bilgi birikimi vardır. Bunun için eğitime, okumaya çok önem vermeli, okuma alışkanlığı kazanmalıyız” şeklinde konuştu.

Bilgi, ilim, bilim, hikmet ve idrak için fikir çilesi çekmek gerektiğini vurgulayan Karaman, “Zamana yenik düşmeyen, meydan okuyan eserler bırakmak için zahmet de emek de şarttır. Cüruf ile cevherin karıştığı bir çağda, cevherin değerini anlayacak sarraflar olabilmek gerek. Bu da bilgelikle mümkündür. Bilgelik, birikimin taşmasıdır. Bunun yolu da kitap okumaktan geçer” ifadelerini kullandı.

Karaman, organizasyonda emeği geçen Şube yönetimine, yarışmaya katılan öğrencilere, ödüle hak kazanan gençlere, adanmış öğretmenlere ve katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Emin Aslantürk, insanlık tarihinin birikimini, medeniyetimizin mirasını sahiplenecek nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını dile getirdi. 110 lisede 110 koordinatör öğretmen ile bin 100 öğrencinin yarışmaya katıldığını söyleyen Aslantürk, “Gücünü medeniyet birikiminden alan bilge bir nesil için bizler de elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Yedi yıl önce başlattığımız bu proje dalga dalga büyüyor. İnanıyorum ki emperyalizmin küresel istilasına dur diyecek yeni beyinler, hakikati haykıracak gençler aramızdan çıkacaktır” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da birer konuşma yaptılar.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER