SON EKLENENLER

Geylan'dan Mülakat Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, öğretmen atamalarında mülakat sistemini getirme kararı almasının ardından, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan önemli bir açıklama geldi.
16 Kasım 2023 20:02

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, öğretmen atamalarında mülakat sistemini getirme kararı almasının ardından, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan önemli bir açıklama geldi. Geylan, mülakat sistemine getirilen tepkileri değerlendirerek şunları söyledi:

''Mülakatı yapacak olan bir YAPAY ZEKA UYGULAMASI değil, insandır. Komisyon üyesinin bilgi birikimi, o günkü duygu durumu, algı kapasitesi vs gibi hususlar takdirini etkileyen temel unsurlardır. Onbinlerce adayın yarıştığı bir mülakat sürecinde, 0,001’lik bir sapma dahi adayın sıralamasını tayin edecektir. Hal böyleyken, mülakatlarda adaleti sağlayacağız iddiası asla gerçekleşmeyecektir. Bu durumda yapılacak tek doğru hareket, öğretmen atamalarında mülakat uygulamasını kökten kaldırmaktır.''

Geylan, mülakat sürecindeki adaletsizlik ve subjektif değerlendirmelerin ön plana çıkabileceği endişesini dile getirerek, öğretmen atamalarında objektif bir değerlendirme sisteminin önemine vurgu yaptı. 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER