SON EKLENENLER

İl Milli Eğitim Müdürü yeni atanan öğretmenlerle bir araya geldi

Bilindiği üzere 8 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle yerleştirme sonuçları açıklanan öğretmenlerimiz Eylül ayı itibariyle göreve başlamıştı. 45 bin öğretmenimizden 2 bin kişi Van iline atandı. 
21 Eylül 2023 18:11

Geçtiğimiz günlerde Van İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Mehmet Nurettin Aras yeni atanan öğretmenlerimiz için ''Hoş Geldiniz'' organizasyonu düzenledi.

Organizasyon İl Milli Eğitim bahçesinde yapıldı. Yeni atanan öğretmenlerin kaynaşmaları ve onlara ''Hoş geldiniz'' demek için yapılan organizasyona yoğun katılım sağlandı. Oldukça samimi bir ortamda bir araya gelen öğretmenler ve yöneticiler yeni öğretim yılı hakkında fikir alışverişinde bulundular. 

Toplantıya İpekyolu, Tuşba, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürleri de katıldı.

Van İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras burada konuşmasını gerçekleştirdikten sonra sembol olarak tüm öğretmenlerimiz adına Kübra öğretmenimize çiçek takdim etti. Sayın Aras öğretmenlerimize ilk olarak 'Van'ımıza hoş geldiniz'' diyerek öğretmenlerle tanıştı ve yeni eğitim öğretim yılında bu tür moral ve kaynaşma programlarının öğretmenler arasındaki dostluğu ve yöneticiler arasındaki iletişimi güçlendirdiğine inandığını söyleyerek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Öğretmenler ile bir araya gelerek tanıştıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras şu konuşmayı gerçekleştirdi:

''Kıymetli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğünün bahçesinde sizleri ağırlamak istedik. Bu bahçe kurumun kullanımına açık bir yer ama biz çok faydalanamadık buradan. İşten güçten bir fırsat olmadı. Dedik ki öğretmen arkadaşlarımızla burada vakit geçirelim. Özellikle ilimize yeni atanan öğretmenlerimizi burada misafir edelim istedik. Çok sağ olun var olun kırmadınız geldiniz bugün. Tabi bu sene 2 bin öğretmen atandı aşağı yukarı Van'a sizlerle beraber. Burada sanırım 200 civarında arkadaşımız var. İnşallah peyderpey belirli periyotlarla arkadaşlarımızla burada buluşalım tanışalım. Sıkıntıları varsa dinleyelim istedik. O yüzden bir aradayız. Ben çok mutlu oldum. Sanırım herkesle tanıştık. Burası sizin kurumunuz. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde istediğiniz sorununuzla veya bizleri ziyaret etmek için gelebilirsiniz. Her türlü sıkıntınız probleminiz olduğunda çok rahatça hiç çekinmeden gelebilirsiniz. Biz bunun için buradayız. Az önce bir arkadaşımız söyledi onun için dedim. Bir problemimiz olduğunda gelebilir miyiz şeklinde. Tabi ki gelebilirsiniz.

Bunun dışında öğretmenlik mesleği Dünya'nın en güzel en kıymetli mesleği. Sizin için çok heyecanlı çok duygu dolu günler. Bu mesleğe yeni adım atmış olmak, bu mesleğin mensubu olmak Dünya'nın en onur verici durumu olsa gerek. Biz bu heyecanı sizlerle paylaşıyorum. Arkadaşlarımla tanışırken ben de çok heyecanlanıyorum. İlk defa öğretmen olmak, ilk defa öğretmenlik mesleğinin tadına varmak çok heyecan verici bir şey olsa gerek. İçinizdeki bu heyecan hep devam etsin. Bizim arzumuz ve sizden ricamız bu. Şuan hissettiğiniz şeyleri sonuna kadar hissedin. Sahada okul yöneticilerimiz, ilçe milli eğitim yöneticilerimiz hepimiz sizlerin heyecanını devam ettirmek için çalışacağız. Çünkü bu heyecan biterse öğretmenlik mesleği bitiyor o an itibariyle. İnsanlar gözbebeği çocuklarını bizlere emanet ediyor. Ve çok ağır bir emanet. Ben bu bilinçle bu mesleği icra edeceğinizi biliyorum ve inanıyorum sizlere. 

Çok mutluyuz, çok gururluyuz. Aramıza 2 bin yeni öğretmenimizin katılması bize büyük bir güç veriyor. Gücümüze güç kattınız. Van'a gelmekle Van'ın eğitimine çok büyük güç kattınız. Van'da göreve başlarken zaten en büyük yiğitliği en büyük kahramanlığı göstermiş oldunuz. Bir çok arkadaşımız yurdumuzun dört bir yanından buraya geldi. Herkes bizim için birer kahraman. İnşallah buradan ayrıldığınız zaman da burada güzel bir kahramanlık hikayesiyle ayrılırsınız. 

Sizlere bir tavsiye vermek istiyorum. Burada yaşadığınız süre boyunca bir günlük tutun, not edin.. İleriki yıllarda bu size çok güzel bir anı olacaktır. Sizin meslektaşlarınıza ve evlatlarınıza birer anı olarak bırakırsınız.

Bunun dışında ben de burada sizlerle aynı dönemde aşağı yukarı göreve başladım. 1 aydan fazla bir süre oldu göreve başlayalı. İnşallah okullarınızda da sizleri ziyaret edeceğiz. Orada tekrar görüşeceğiz. Dediğim gibi belli periyotlarla belli süreçlerde belli organizasyonlarda bir araya gelmeye çalışacağız. Öğretmen odalarında sizlerle oturup çay kahve içme imkanı bulacağız inşallah. Orada da sizlerle buluşacağız. Ama istediğiniz zaman istediğiniz şekilde her türlü iletişim kanalını kullanarak bizimle iletişim halinde olabilirsiniz. Bundan hiçbir zaman itina etmeyin.

Ben hepinize hayırlı olsun diyorum. Allah mahçup etmesin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Sağlıkla huzurla mutlu bir şekilde bu mesleği en güzel şekilde icra edeceğinize inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin diyorum. Hepinize sağlık afiyet diliyorum. Tekrar teşekkür ediyorum bugün buraya geldiğiniz için . Tekrar bekliyoruz. Burayı eviniz belleyin. Sıkıldığınız zaman bunaldığınız zaman gelip burada vakit geçirebilirsiniz. Bizim kurumlarımız bu şekilde. 

Öğretmenevinde kalan bir arkadaşımız var az önce. Henüz yerleşememiş. Onunla ilgili de öğretmenevleri sizin birinci öncelikle kullanabileceğiniz yerler. Onlar yapılırken siz düşünülerek inşa edildi. Orada kimse size lütfetmiyor sizi orada barındırarak. Uygulama otelimiz var, şişli ve iskele öğretmenevlerimiz var. Tüm öğretmenevlerimiz sizlere açık olacak. İstediğiniz zaman kullanabilirsiniz oraları. Daha önceleri yer bulma sıkıntıları yaşanıyordu. Yer yok deniyordu öğretmenlere. Bakanlığımız bunu da çözmüş oldu. Birinci önceliğimiz öğretmenlerimizdir. Bunun dışında ben tekrar hepinize hayırlı günler, sağlıklı günler diliyorum.''

Kübra öğretmene çiçek takdim edildi

Van ilinde öğretmenlere yapılacak organizasyon daha önceden basına sızmıştı. Henüz gün ve tarih belirlenmediği için yapılan paylaşımda bir öğretmenimiz ''Van a yeni atandım. Böyle bir şeyden haberimiz yok hala bize ne zaman haber gelir buluşma yapıldıktan sonra mı?'' diye sitemde bulundu.

Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras, Kübra öğretmenimizi özel olarak organizasyona davet etti. Burada sembol olarak Kübra öğretmenimize çiçek takdim eden Sayın Aras tüm öğretmenlerimize öğretmenliğin kutsallığına değinip çeşitli nasihatlerde bulundu.

Organizasyon yapılan ikram ve hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

 

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER