SON EKLENENLER

Karşıyaka Belediyesi emekçileri alacakları için yeniden eylemde

Karşıyaka Belediyesi kamu emekçileri belediye önünde açıklama yaparak eylül ayında imzalanacağı sözü verilen ek protokolün imzalanasını talep etti.
21 Eylül 2023 18:35

Biriken alacakları için bir süre önce her gün iş yeri önünde eylem yapan Karşıyaka Belediyesi kamu emekçileri, verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle yeniden eylemlere başladı. Belediye binası önünde bir araya gelen emekçiler, eylül ayında imzalanacağı sözü verilen ek protokolün imzalanasını talep etti.

Eylemde konuşan Tüm Bel-Sen İş Yeri Temsilcisi Fırat Belen, yeni bir süreci başlattıklarını ifade ederek, “Daha önce yaptığımız eylemlerde talepleri açık olarak ifade etmiştik. Taleplerimizin karşılanması bir yana daha zor bir sürece girdik. Geçmişe dönük sosyal denge tazminatının ödenmesi ve TİS sürecinde verilen eylül ayında ek protokol imzalanacağına dair sözün tutulması taleplerimiz için alandayız” dedi.

“HAKKIMIZI ALANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Mücadele etmeden kazanamayacaklarını vurgulayan Belen, “Bu belediyeyi yönetenler, mali işlerini planlayanlar bizde umutsuzluk olduğunu düşünmesinler. Yeni planlarımız var. Çalıştığımız birim ve müdürlüklerde birlikte ürettiğimiz, yanı başımızda oturan arkadaşları buraya taşıyabilmeliyiz. Hakkımızı alana kadar devam edeceğiz. Sesimizi duymak zorundasınız” diye konuştu.

EVRENSEL

SENDİKA HABER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER