M. MAŞUK USLU uslumasuki@hotmail.com

5. HAÇLI SAVAŞLARI BAŞLADI

24 Temmuz 2015 Cuma 18:32

Beşinci Haçlı seferi başlamışken, içerdeki yardakçılarına bir  çift sözle konuya girmek istiyorum.

Yüzde 68 Alman destekli Doğan Medyasına bir çağrımdır: Bu Haçlı seferini, sizinkiler mi bizimkiler mi kazanacak bilinmez ama şu kesin bilinecektir ki tarih sizi 21. Yüzyılın Tapınakçıları olarak yazacaktır.

Demirtaşı saz ile makyajlayan; Ahmet Hakan, Hasan Cemal, Cengiz Çandar ve daha nice ''hepimiz ibneyiz '' pankartı altında yürüyenlere methiyeler düzenleyen bu ibneseverlerin medyadaki köşelerinde yaptıkları tahribata karşı diyeceğim şu ki : Kınanızı sipariş etmeyi ihmal etmeyin. Zira o çok özlediğiniz kan, gözyaşı her tarafta oluk oluk! ...

Evet aynaya bakarsanız, katilin sizden başkası olmadığını göreceksiniz.
Savaşın bile bir raconu vardır.

Sizin medyanızdan, ta Kandile kadar gidip ''izmarit bile yere atmıyorlar. '' diye cilaladıklarınızın yaptıkları en kalleş eylemler karşısında bile bir şey diyemeyecek kadar şereften binasipsiniz.

Arkadan yaklaş vur, uykudayken yaklaş vur, trafik kazası ihbarı yap sonra imdadıniza gelirken kalleşçe vur, ardından da ' insanım' diye dolaş... tüh suratınıza. ...

Söyler misiniz İŞİDden farkınız nedir ya da aynı yöntemle doksanların Türkiye'sinde bölgede beyaz toroslarla eski Türkiyenin kalıntılarının size yaptıklarından farkınız ne?

Evet, Türkiye bu cuma gecesi itibariyle resmen savaşa çekilmiştir.

Savaştığı ülkeler: ABD, İran , Almanya, İsrail, Fransa ve İngilteredir. Görünür taşeronlar da ABD' nin desteklediği Elkaide, İngilterenin desteklediği İŞİD, Almanyanın desteklediği DHKPC, İsrail ve İranin desteklediğini PKK, Tapınakçıların desteklediği Doğan Medyası ile Envanjelistler ile Neoconların desteklediği Paralel örgüttür.

Türkiye mademki zorla savaşa çekildi. Allahın yardımı ve mazlumların duasıyla kesinlikle Musula kadar girmeli.

Türkiye, Misakı Milli sınırları olan Halep, Musul ve Kerkük ü alıp İran ve P 5+1 ülkelerin oyununu bozmak için de Barzani'nin şu an kontrol ettiği bölgenin bağımsızlığını resmen tanımalı ve Kıbrıs gibi bu bölgenin de garantörü olmalı, karşılığında Barzani'yle birlikte Şia saldırılarını Zagros dağlarının doğusunda durdurmalı. Böylece Almanyanın kontrolündeki Celal Talabani ve İran ile İsrail kontrolündeki PKK üzerinden sürdürülen Kürtlerin dinle bağını koparma oyunu boşa çıkarılmalı.

Son zamanlarda artan yol kesmelerine karşı da güvenlik zaafı görüntüsünün önüne geçmek için anında müdahale edilmeli, failler hukukun önüne çıkarılıp en ağırından cezalandırmalı.

Türkiye bu şekilde kendisine yönelen Haçlı dalgalarını kırdıktan sonra, yeni bir dalga kurmalı.
O da şu şekilde olmalıdır.

1- Karabağ sorunundan dolayı kapılar kapalı olduğu için açlıktan zor günler yaşayan Ermenilere ambargonun kaldırılması karşılığında, bu ülkeyle ilişkiler düzeltilip gerekirse işgal altındaki Dağlık Karabağ ile Nahcivan - Azerbaycan arasındaki toprak parçası takas yaptırılarak, Türkiyenin hem dindaşı hem soydaşı olan Kafkasya'dan Çin Seddine kadar olan bölgeyle bu koridor üzerinden ekonomik entegrasyon sağlanıp İngilizlerin Türkiyenin önüne çektiği set bertaraf edilmeli.

2 - Barzani üzerinden kurulacak Türk - Kürt ittifakı, İran'daki çoğunluğu Sunni yaklaşık 3 milyon Kürt ile 20 milyon Azeri Türkünden dolayı hem İran bu ittifakla iyi geçinmeye zorlanacak hem de Kürt petrolu Türk Sanayisi ile buluşacak bu da bu iki halkın muaazam bir ekonomik kalkınma ve refaha ulaşması demektir.

3 - Güneyinde Esad zulmünden kurtarılan Irak ve Suriye ile yapay sınırları anlamsızlastırıp, tüm Arap ülkelerini içine alacak yeni bir D -8 projesine benzer bir projeyle ekonomiden güvenliğe, kültürden siyasal denklemlere kadar topyekûn bir işbirliği geliştirilmeli. Böyle bir işbirliği İsraili 1967 sınırlarına kendiliğinden geri çektirecek, böylece Kudüs Müslümanların elindeki dönemki gibi yeniden her üç dinin dini mabedi olarak barış adası olacaktır.
4- Türkiyenin doğal parçası olan ve olmazsa olmazları olan Balkan Devletleri başta Bosna, Kosova, Makedonya olmak üzere tüm devletlerle AB gibi bir birliktelik kurup yeniden kalkınmalarına öncü olmalıdır.

Evet madem Türkiyeyi zorla savaşa çektiler, önce onların bu dalgası dururulmalı ve üreteceği yeni bir dalga ile Ön Asya ve Ortadoğu'da İngilizlerin hakkını gasp ederek birbirine düşman ettiği için yüz yıldır bir türlü dinmeyen milletlerin göz yaşını dindirilebilir.

Türkiye bu oyunu durdurmazssa ''Dünya beşten büyüktür '' dediği için ağır cezalandırılacak, önce İstanbulu bu kadar nüfus taşıyamaz denilerek özel bir yasayla yönetilmesi gerektiği Türkiyeden istenecek, ki 2001 krizinde Doğan Medyası üzerinden bu ülkeye bu konu tartıştıranlar, kazandıkları bir Haçlı seferinde mi geri duracaklar? Ardından İstanbul Türkiyeden koparılacak, böylece 1. Dünya Savaşıyla murad ettikleri son arzusuna da kavuşmuş olacaklar Allah muhafaza. ...

İstanbul düşerse tüm İslam dünyası başı kesilmiş tavuğa dönecektir. Hangtington 'un ''Medeniyetler Çatışması''safsataları üzerinden bol bol silah satacaklar. İstedikleri de budur zaten.

YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #